Manufacturer No:HCBY3P15GG850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 15A 3P CIRCUIT BREAKER LUGS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 3 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 56.4 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-3/15/L |
HOT
W67-X2Q52-10
Brand:TE Connectivity / P&B

1135745
Brand:Phoenix Contact
7940102159
Brand:Weidmuller

W68-X2Q12-10
Brand:TE Connectivity / P&B

0916604
Brand:Phoenix Contact

2822060000
Brand:Weidmuller
7940126719
Brand:Weidmuller

LTC4249AV-1#PBF
Brand:Analog Devices

HCBY3P10GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1115672
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






