Manufacturer No:DH82QM87 S R1CQ
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets QM87 Chipset Mobile FCBGA-695
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Series: | QM87 |
| Product: | Desktop Chipsets |
| Type: | PCH |
| Package / Case: | FCBGA-695 |
| Code Name: | Lynx Point |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | QM87 |
| Embedded Options: | Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 |
| FSB Parity: | No Parity |
| Graphics Output: | VGA |
| Height: | 1.573 mm |
| Length: | 20 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 3 |
| Number of SATA Ports: | 10 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 8 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 2.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 2.7 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 20 mm |
| Part # Aliases: | 930425 |
HOTFH82H410 S RH1D
Brand:Intel
DH82C222 S R13F
Brand:Intel
VLD600A1VI
Brand:MaxLinear

LE82Q963 S LJAD
Brand:Intel
GLH110 S R2CA
Brand:Intel
BD82QS67 S LHAG
Brand:Intel
FH82WM490 S RH17
Brand:Intel

DH82QM87 S R1CQ
Brand:Intel
FH82HM470 S RH15
Brand:Intel
GLQM170 SR2C3
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






