Manufacturer No:DH82C224 S R13E
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets C224 Chipset Server FCBGA-708
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Series: | C224 |
| Product: | Server Chipsets |
| Type: | PCH |
| Package / Case: | FCBGA-708 |
| Code Name: | Lynx Point |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | C224 |
| Embedded Options: | Non-Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 |
| Height: | 1.602 mm |
| Length: | 22 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of SATA Ports: | 6 |
| Number of USB Ports: | 12 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 8 Lanesx1 |
| PCIe Revision: | Revision 2.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 3 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 927362 |
HOTGNX321B0BC
Brand:MaxLinear
VLD600A1VI
Brand:MaxLinear
VRX518B1VC
Brand:MaxLinear
GL82QM175 S R30V
Brand:Intel
FH82B460 S RH1C
Brand:Intel
FH82H410 S RH1D
Brand:Intel
VRX517B1VC
Brand:MaxLinear
FH82HM470 S RH15
Brand:Intel
DH82C224 S R13E
Brand:Intel
DH82C222 S R13F
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






