Manufacturer No:2340164-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Standard Card Edge Connectors
Description:Standard Card Edge Connectors 2X2P-2X22S VERTICALHD+ CE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Standard Card Edge Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Pitch: | 5.08 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 50 A |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Product Type: | Standard Card Edge Connectors |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Termination Style: | Through Hole |
| Voltage Rating: | 100 V |
HOT
ME3008430501111
Brand:Amphenol FCI

MEC6-120-02-L-D-RA1-TR
Brand:Samtec
10146069112X0LF
Brand:Amphenol FCI

ME3008430501211
Brand:Amphenol FCI

530521-7
Brand:TE Connectivity / AMP

ME1005610115011
Brand:Amphenol FCI

4-2304525-4
Brand:TE Connectivity

FX27-40S-0.8SV
Brand:Hirose Connector

10042618-003LF
Brand:Amphenol FCI

ME1016833401J01
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






