Manufacturer No:10018784-10102TLF
Manufacturer:Amphenol
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors 98P CARD EDGE ASSM VERTICAL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCI Express |
| Number of Positions: | 98 Position |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Board Thickness: | 1.56 mm |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Current Rating: | 1.1 A |
| Housing Material: | Nylon |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 1200 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 300 VAC |
| Unit Weight: | 0.297479 oz |
HOT
ME3005630501211
Brand:Amphenol FCI

MDT320B01001
Brand:Amphenol FCI

10150775-113Y0LF
Brand:Amphenol FCI

PSASM2130391TR
Brand:Amphenol FCI

10025026-10202TLF
Brand:Amphenol FCI

10018783-10011TLF
Brand:Amphenol FCI
5-2364427-4
Brand:TE Connectivity

5-2337939-4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

2340164-1
Brand:TE Connectivity

2358256-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






