Manufacturer No:MDT275E02001
Manufacturer:Amphenol
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors 67P SMT RCPT H2.75 E Key 15u" Au
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | M.2 (NGFF) |
| Number of Positions: | 67 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Straight |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Series: | M.2 |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Current Rating: | 500 mA |
| Height: | 2.75 mm |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 500 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 950 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 50 VAC |
| Unit Weight: | 0.129209 oz |
HOT
10053363-200LF
Brand:Amphenol FCI
10163106-A41310HLF
Brand:Amphenol FCI

10018783-10000TLF
Brand:Amphenol FCI

10018783-10101TLF
Brand:Amphenol FCI

5-1734857-5
Brand:TE Connectivity

ME1005611201041
Brand:Amphenol FCI

G97V22312HR
Brand:Amphenol Commercial Products

ERC-031-01-02
Brand:Samtec
5-2364427-3
Brand:TE Connectivity

UEC5-019-1-H-D-RA-2-A
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






