Manufacturer No:10018783-10113TLF
Manufacturer:Amphenol
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors x16 164 POS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCI Express |
| Number of Positions: | 164 Position |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Board Thickness: | 2.36 mm |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Compliance: | UL |
| Current Rating: | 1.1 A |
| Housing Material: | Nylon |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 300 VAC |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
HOT
10146070-112Y1LF
Brand:Amphenol FCI

ME1016843401G11
Brand:Amphenol FCI

MEC6-120-02-L-D-RA1-TR
Brand:Samtec
10163106-A41310HLF
Brand:Amphenol FCI

ME2008430501211
Brand:Amphenol FCI

498-0091
Brand:DIGI

10061913-100CLF
Brand:Amphenol FCI

ME1008410201041
Brand:Amphenol FCI

MDT320B01001
Brand:Amphenol FCI

ERC-031-01-02
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






