Manufacturer No:5-1734857-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Standard Card Edge Connectors
Description:Standard Card Edge Connectors PCI EXP STRADDLE 36P BLK 1u
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Standard Card Edge Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 36 Position |
| Pitch: | 1 mm |
| Board Thickness: | 1.57 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Straight |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Product Type: | Standard Card Edge Connectors |
| other: | 70 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Termination Style: | Solder |
| Unit Weight: | 0.102294 oz |
HOT
10018783-10101TLF
Brand:Amphenol FCI

ERC-031-01-02
Brand:Samtec

ME2005630501111
Brand:Amphenol FCI

10061913-111PLF
Brand:Amphenol FCI

10131758-004RLF
Brand:Amphenol FCI

MDT275E01001
Brand:Amphenol FCI

MECT-110-01-S-D-RA1
Brand:Samtec

MEC6-110-02-L-D-RA1-TR
Brand:Samtec

ME1016833401B01
Brand:Amphenol FCI

ME1016810202081
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






