Manufacturer No:205058-1001
Manufacturer:Molex
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors 8X STR NPIO TO 8X STR 2PC LATCH 34A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 80 Position |
| Mounting Angle: | Straight |
| Series: | 205058 |
| Brand: | Molex |
| Current Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Tail Length: | 500 mm |
| Tradename: | Nano-Pitch |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Part # Aliases: | 0250581001 |
| Unit Weight: | 1.392200 oz |
HOT
G97V21352HR
Brand:Amphenol Commercial Products

10018783-10101TLF
Brand:Amphenol FCI

2340164-2
Brand:TE Connectivity

10042618-003LF
Brand:Amphenol FCI

HSEC8-120-01-L-DV-A-K-TR
Brand:Samtec

5-1734857-5
Brand:TE Connectivity

5-2337939-4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5-1734857-1
Brand:TE Connectivity

ME1008410201041
Brand:Amphenol FCI

ME1016833401B01
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






