Manufacturer No:AT42QT1110-MUR
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors QTouch 11 Key Touch Sensor IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Slider Proximity |
| Number of Channels: | 11 Channel |
| Interface Type: | SPI |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | AT42QT1110 |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.052177 oz |
HOT
AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology
IQS7222C102QNR
Brand:Azoteq

AT42QT2120-SUR
Brand:Microchip Technology

IQS211B00000000TSR
Brand:Azoteq

NCN5140REF4TGEVB
Brand:onsemi

IQS231B00000000TSR
Brand:Azoteq

AT42QT1050-UUR
Brand:Microchip Technology

IQS227B00000000CSR
Brand:Azoteq

CAP1126-1-AP-TR
Brand:Microchip Technology

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






