Manufacturer No:CM8064601484501S R181
Manufacturer:Intel
Type:CPU - Central Processing Units
Description:CPU - Central Processing Units Pentium G3320TE Dual CR 2.3GHz FCLGA1150
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | CPU - Central Processing Units |
| RoHS: | Details |
| Product: | Desktop Processors |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FCLGA-1150 |
| Family: | Intel Pentium |
| Core: | Intel Pentium |
| Code Name: | Haswell |
| Processor Series: | G3320TE |
| Embedded Options: | Embedded |
| Number of Cores: | 2 Core |
| TDP - Max: | 35 W |
| Maximum Clock Frequency: | 2.3 GHz |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Memory Type: | DDR3 |
| Cache Memory: | 3 MB |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 Configuration |
| ECC Memory Supported: | Non-Supported |
| Intel Hyper-Threading Technology: | Without HT Technology |
| Lithography - Process Technology: | 22 nm |
| Number of Memory Channels: | 2 Channel |
| Number of Threads: | 2 Thread |
| Product Type: | CPU - Central Processing Units |
| Series: | G3320TE |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Part # Aliases: | 929229 |
| Unit Weight: | 8.072235 oz |
HOT
CM8070104282846S RH92
Brand:Intel

CM8070104282437S RH74
Brand:Intel

CM8068403362607 SR3XE
Brand:Intel
CM8066201938702S R2LT
Brand:Intel

GG8067402612800S R2GG
Brand:Intel

GG8067402569000S R2DH
Brand:Intel
CM8066201922605S R2LJ
Brand:Intel

CM8064601466510S R1KX
Brand:Intel

MYC-J1028N-8E2D-150-I
Brand:MYIR

CL8067702999106S R34W
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






