Manufacturer No:MAX30110EWG+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Biomedical Sensors
Description:Biometric Sensors Integrated Biosensor for Mobile Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Biometric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Oximeter/Heart Rate Monitors |
| Operating Supply Current: | 241 uA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 2 V |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Package / Case: | WLP-24 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Biomedical Sensors |
| Series: | MAX30110 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Unit Weight: | 0.001658 oz |
HOTMAX86916EFD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AFE4410YZR
Brand:Texas Instruments

MAX30101EFD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX86140ENP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX30110EWG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX32664GTGC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AFE4410YZT
Brand:Texas Instruments

M034
Brand:M5Stack

B5T-007001-010
Brand:Omron Electronics
20-0582-M
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






