Manufacturer No:NPC-100T
Manufacturer:Amphenol
Type:Biomedical Sensors
Description:Biometric Sensors 100 mmHg Press Range .189" to .192" T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Biometric Sensors |
| RoHS: | In Transition |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 15 C |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Biomedical Sensors |
| Series: | NPC-100 |
| other: | 1200 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 1 V |
| Tradename: | NovaSensor |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
MAX32663AGTGFS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M034
Brand:M5Stack

MAX30101EFD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX30112EWG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX32663AGTGFS+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BH1792GLC-E2
Brand:ROHM Semiconductor

MAX86916EFD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ZF-BP3-SH
Brand:Kneron

MAX86141ENP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX86916EFD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






