Manufacturer No:NPC-100
Manufacturer:Amphenol
Type:Biomedical Sensors
Description:Biometric Sensors 100 mmHg Press Range .189 to .192" Plate
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Biometric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 15 C |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Biomedical Sensors |
| Series: | NPC-100 |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 1 V |
| Tradename: | NovaSensor |
HOT
MAX32664GWEB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

B5T-007001-010
Brand:Omron Electronics
MAX30102EFD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
AS7000-AA
Brand:ams OSRAM

SFH 7070
Brand:ams OSRAM

MAX32664GWED+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX86140ENP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX86170BENG+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX30110EWG+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX32664GTGC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






