Manufacturer No:PSC-6500A-C
Manufacturer:Power-Sonic
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 6V 2-5AH 500mA SWITCH-MODE CHARGER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Power-Sonic |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | N |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 6 V |
| Output Current: | 500 mA |
| Termination Style: | Screw |
| Battery Type: | NiCD / NiMH |
| Brand: | Power-Sonic |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | PSC-6500ACX |
| Unit Weight: | 7.360000 oz |
HOT
NPB-450-72
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-24
Brand:MEAN WELL

NPB-360-48TB
Brand:MEAN WELL
HEP-600C-24
Brand:MEAN WELL

1200296
Brand:Phoenix Contact
CS0034
Brand:Ultralife

GC30U-5P1J
Brand:MEAN WELL

NPB-450-24
Brand:MEAN WELL

RT9527GQW
Brand:Richtek

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






