Manufacturer No:GC160A24-R7B
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 160.2W 27.2V 5.89A 2 Stage Charging
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Output Voltage: | 27.2 V |
| Output Current: | 5.89 A |
| Termination Style: | Barrel Plug |
| Brand: | MEAN WELL |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | GC160 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 1.543 lbs |
HOT
NPP-1700-12
Brand:MEAN WELL

2911260000
Brand:Weidmuller

NPB-1700-24
Brand:MEAN WELL

ENC-360-24
Brand:MEAN WELL

DBU-3200-24
Brand:MEAN WELL

UCH0039-S
Brand:Ultralife

UCH0036-S
Brand:Ultralife

NPB-360-48TB
Brand:MEAN WELL
ENC-240-24
Brand:MEAN WELL

GC30E-4P1J
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






