Manufacturer No:RT9759WSC
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers Smart Cap Divider Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4.2 V |
| Output Current: | 8 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9759P-A |
| Unit Weight: | 0.000459 oz |
HOT
MP2615BGQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

U280-C02-S2
Brand:Tripp Lite

NPP-450-12
Brand:MEAN WELL

BQ25157YFPR
Brand:Texas Instruments

1628081
Brand:Phoenix Contact

GC30B-5P1J
Brand:MEAN WELL
PSC122000ACX-US
Brand:Power-Sonic

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL

NPP-450-24
Brand:MEAN WELL

GC30U-1P1J
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






