Manufacturer No:UCH0057
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers UBI-2590 Smart Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Not Applicable |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 20 V |
| Output Current: | 3 A |
| Termination Style: | AC Adapter |
| Brand: | Ultralife |
| Maximum Operating Temperature: | + 45 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 3.721 lbs |
HOT
GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL
CS0034
Brand:Ultralife

NPP-1200-24
Brand:MEAN WELL

NPP-450-24
Brand:MEAN WELL
BQ25306RTER
Brand:Texas Instruments

UCH0039-S
Brand:Ultralife

TSP-BCM12
Brand:TRACO Power

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL

NPB-450-24
Brand:MEAN WELL
ENC-240-24
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






