Manufacturer No:RRC-SMB-UBC
Manufacturer:RRC Power Solutions
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers RRC2020 2024 2040 2040-2 2054 2054-2 2057 charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | RRC Power Solutions |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 17.4 V |
| Output Current: | 4.8 A |
| Termination Style: | AC Adapter |
| Brand: | RRC Power Solutions |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | UBC |
| other: | 27 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 1.032 lbs |
HOT
1200296
Brand:Phoenix Contact

ENC-360-24
Brand:MEAN WELL

DBR-3200-24
Brand:MEAN WELL
CB1210A
Brand:Altech

2911260000
Brand:Weidmuller

ZARC01
Brand:Schneider Electric

903-0221-001
Brand:ROBOTIS

GC30B-11P1J
Brand:MEAN WELL
ENC-240-12
Brand:MEAN WELL

QKRC-10-05
Brand:Qualtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






