Manufacturer No:RT9467GQW
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 5A Single Cell Li-Ion Switching Battery Charger with Power Path Management and USB-OTG Boost Mode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4.9 V |
| Output Current: | 5 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9467N-A |
| Unit Weight: | 0.001658 oz |
HOT
NPP-750-48
Brand:MEAN WELL
V-USB-24-G11-2BB1
Brand:Carling Technologies

NPB-1700-24
Brand:MEAN WELL

79540-5067
Brand:Molex
HEP-600C-48
Brand:MEAN WELL

4755
Brand:Adafruit

ENC-360-48
Brand:MEAN WELL

PSC-124000A-C
Brand:Power-Sonic

A014-C
Brand:M5Stack

GC30B-0P1J
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






