Manufacturer No:ENC-180-48
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 57.6V 3A 180W Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion & Lead Acid |
| Output Voltage: | 57.6 V |
| Output Current: | 3 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | ENC-180 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 2.535 lbs |
HOT
PSC-121000ACX
Brand:Power-Sonic

58256-1020
Brand:CCS

GC160A12-R7B
Brand:MEAN WELL

NPB-120-12XLR
Brand:MEAN WELL
V-USB-24-G11-2BB1
Brand:Carling Technologies

UCH0036-S
Brand:Ultralife

NPB-360-48TB
Brand:MEAN WELL

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL

NPP-1700-12
Brand:MEAN WELL

NPB-360-12TB
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






