Manufacturer No:DBU-3200-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 3200W 24V 110A PMBus Batt Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion & Lead Acid |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 110 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | DBU-3200 |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 6.129 lbs |
HOTPSC122000ACX-US
Brand:Power-Sonic

NPB-240-12TB
Brand:MEAN WELL

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-12
Brand:MEAN WELL

GC160A24-AD1
Brand:MEAN WELL
RPB-1600-24
Brand:MEAN WELL

DBU-3200-24
Brand:MEAN WELL

GC220A48-AD1
Brand:MEAN WELL

U280-C02-S2
Brand:Tripp Lite

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






