Manufacturer No:CH0002
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers Li-ION BATT CHARGER FOR UBI-2590
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | N |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 16.8 V |
| Output Current: | 1 A |
| Termination Style: | 2.5 mm Barrel Plug |
| Battery Type: | Lithium-Ion Lithium-Polymer |
| Brand: | Ultralife |
| Number of Batteries: | 4 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 2.450 lbs |
HOT
DBR-3200-24
Brand:MEAN WELL

U280-C02-S2
Brand:Tripp Lite
ENC-120-48
Brand:MEAN WELL

NPP-1700-12
Brand:MEAN WELL
ENC-240-12
Brand:MEAN WELL
CH0002
Brand:Ultralife
V-USB-24-G11-1BB1
Brand:Carling Technologies

GC160A48-AD1
Brand:MEAN WELL

PSC-6500A-C
Brand:Power-Sonic

NPB-240-12TB
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






