Manufacturer No:BR-2032/HEN
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 190mAH 20MM PC PINS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | BR |
| Battery Size: | BR2032 |
| Battery Chemistry: | Lithium Carbon Monofluoride (LiCF) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 200 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | PC Pins (Horizontal 2-Pin) |
| Orientation: | Horizontal |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Mounting Style: | With Leads |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 360 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | BR2032-1HE BR-2032-HEE |
| Unit Weight: | 0.088185 oz |
HOT
VL-1220/HFN
Brand:Panasonic Battery

BR1225
Brand:Panasonic Battery

BR-2032/HEN
Brand:Panasonic Battery

SR48
Brand:Murata Electronics

CR-AGZC22N
Brand:Panasonic Battery

SR936
Brand:Murata Electronics

LR20XWA/B
Brand:Panasonic Battery

ML-621S/DN
Brand:Panasonic Battery

CR2032
Brand:Duracell

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






