Manufacturer No:CG-420A/M3
Manufacturer:Panasonic
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Li Ion Pin Cell Tabs 3.8V 23mAh
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Electronic Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Output Voltage: | 3.8 V |
| Capacity: | 23 mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Termination Style: | PC Pins (Horizontal 2-Pin) |
| Length: | 20 mm |
| Width: | 4.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Output Current: | 44 mA |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | CG |
| Subcategory: | Battery |
HOT
SR41
Brand:Murata Electronics

TL-2155/PBP
Brand:Tadiran Batteries

LR41
Brand:Murata Electronics

76000912
Brand:DIGI

BR1632A/FAN
Brand:Panasonic Battery

13331-0002
Brand:Molex

CR2012
Brand:Panasonic Battery

SR927R
Brand:Murata Electronics
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices

VL-1220/HFN
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






