Manufacturer No:CR2450W-HE6
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Coin Manganese Dioxide Lithium Batteries(Heat-resistant) with Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Battery Size: | CR2450 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 550 mAh |
| Termination Style: | PC Pins (Vertical 3-Pin) |
| Orientation: | Horizontal |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 97384564 |
| Unit Weight: | 0.246918 oz |
HOT
CR2477W-HE2
Brand:Murata Electronics

SR44R
Brand:Murata Electronics

ML-1220/F1BN
Brand:Panasonic Battery

CR-2ULC3N
Brand:Panasonic Battery

CR2032R-HE1
Brand:Murata Electronics

CR-2/3AZE2PN
Brand:Panasonic Battery
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries

CR2477W
Brand:Murata Electronics

SR1120
Brand:Murata Electronics

13331-0001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






