Manufacturer No:SJ5-43502PM
Manufacturer:CUI Devices
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors Audio Jacks
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 3.5 mm 1/8 in |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Mounting Style: | Chassis (Panel) |
| Switch Configuration: | Not Switched |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Contact Plating: | Nickel |
| Voltage Rating: | 16 VDC |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Straight |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | CUI Devices |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Rating: | 300 mA |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Mating Cycles: | 5000 Cycle |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
PDP-30
Brand:CUI Devices

SJ-63063B
Brand:CUI Devices

5749181-1
Brand:TE Connectivity

AJ-137
Brand:Amphenol Nexus Technologies

C091 11G008 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

5749231-1
Brand:TE Connectivity

C091 11G005 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ1-3555NG-PI
Brand:CUI Devices

C091 31H004 102 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

10029449-101RLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






