Manufacturer No:10029449-111RLF
Manufacturer:Amphenol
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors HDMI REC TYPE A RA SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | HDMI |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Right Angle |
| Number of Positions: | 19 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Color: | Black |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Resin |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Unit Weight: | 0.067021 oz |
HOT
HDMIFTVC7ZNF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 11H012 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H105 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G005 009 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G004 009 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G107 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

MDPFTVC7NF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 31G107 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T 3507 400
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H007 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






