Manufacturer No:TC3-1T+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers TC XFMR / SURF MOUNT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | RF Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 5 MHz to 300 MHz |
| Primary Impedance: | 50 Ohms |
| Secondary Impedance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Channels: | Single |
| Package / Case: | 3.81 mm x 3.81 mm x 4.06 mm |
| Length: | 3.81 mm |
| Width: | 3.81 mm |
| Height: | 4.06 mm |
| Series: | TC3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Maximum DC Current: | 30 mA |
| Power Rating: | 250 mW |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Transformers |
HOT
TG111-E001J24RL
Brand:HALO Electronics

TTC2-63W+
Brand:Mini-Circuits

HX5020HLT
Brand:Pulse Electronics

WBC1-1TLC
Brand:Coilcraft

HX6135HL
Brand:Pulse Electronics

SM91602L-E
Brand:Bourns

ADTL1-12+
Brand:Mini-Circuits

PFBR45-ST13150S
Brand:Bourns

TC1-33-75G2+
Brand:Mini-Circuits

HPX2126LD
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






