Manufacturer No:PAM8904QJER
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers Piezo Sounder Driver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | PAM8904 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Other |
| Output Power: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Piezo Sounder Driver |
| Package / Case: | U-QFN3030-16 |
| Audio - Load Impedance: | - |
| THD plus Noise: | - |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Current: | 8.5 mA |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
PAM8904QJER
Brand:Diodes Incorporated

TAS6424MSQDKQRQ1
Brand:Texas Instruments

ES9038PRO
Brand:ESS Technology

PCM1808PWR
Brand:Texas Instruments

ES9821Q
Brand:ESS Technology

MA2304DNSXUMA1
Brand:Infineon Technologies

DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog

FDA903S-6DY
Brand:STMicroelectronics

TAS5727PHPR
Brand:Texas Instruments

ES9038Q2M
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






