Manufacturer No:AK4452VN
Manufacturer:Asahi Kasei Microdevices
Type:Audio D/A Converter ICs
Description:Audio D/A Converter ICs DAC Gen3 32bit 192kHz 115dB 2ch DSD SCDF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Asahi Kasei Microdevices |
| Product Category: | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS: | Details |
| Number of Converters: | 2 Converter |
| Resolution: | 32 bit |
| Interface Type: | PCM |
| Sampling Rate: | 192 kHz |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 115 dB |
| Number of DAC Outputs: | 2 Output |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Asahi Kasei Microdevices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Product Type: | Audio D/A Converter ICs |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.002116 oz |
HOT
MAX98307ETE/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADZS-AD2428MINI
Brand:Analog Devices

SSM3582ACPZ
Brand:Analog Devices

SN012020YZHR
Brand:Texas Instruments

LM4952TS/NOPB
Brand:Texas Instruments

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments

FDA903S-6DY
Brand:STMicroelectronics

LM4871LD/NOPB
Brand:Texas Instruments

AK4490REQ
Brand:Asahi Kasei Microdevices

AD2428KCPZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






