Manufacturer No:MAX98389EWE+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers Digital Input Slim Class-D Amplifier with 2-Cell Support and IV Feedback for Wearables
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 9.1 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLP-16 |
| THD plus Noise: | - 87 dB |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Vos - Input Offset Voltage: | 300 uV |
HOT
TPA3118D2DAPR
Brand:Texas Instruments

ES9822QPRO
Brand:ESS Technology

PAM8904QJER
Brand:Diodes Incorporated

ES9018K2M
Brand:ESS Technology

ES9840Q
Brand:ESS Technology

OPA1677DR
Brand:Texas Instruments

PCM4222PFBR
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

ADAU1860BCBZRL
Brand:Analog Devices

AK4454VN
Brand:Asahi Kasei Microdevices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






