Manufacturer No:PCMD3140QRTERQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio A/D Converter ICs
Description:Audio A/D Converter ICs Automotive 127-dB SNR 768-kHz four-channel PDM-input to TDM- or IS-output converter 20-WQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio A/D Converter ICs |
| Series: | PCMD3140-Q1 |
| Product: | Audio ADCs |
| Type: | PDM Input to TDM or I2S Output Converter |
| Resolution: | 32 bit |
| Sampling Rate: | 768 kS/s |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Operating Supply Current: | 8.1 mA 9.1 mA |
| Product Type: | Audio A/D Converter ICs |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 118 dB 130 dB |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
ES9820Q
Brand:ESS Technology

FDA803S-6DY
Brand:STMicroelectronics

SN012020YZHR
Brand:Texas Instruments

MA12070PXUMA1
Brand:Infineon Technologies

ES9039SPRO
Brand:ESS Technology

TPA3255TDDVRQ1
Brand:Texas Instruments

FDA903S-6DY
Brand:STMicroelectronics

MAX98363DEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CMX138AE1
Brand:CML Micro

SI8244CB-D-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






