Manufacturer No:SI8244CB-D-IS1
Manufacturer:Skyworks
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 2.5kV 4A Class D Audio Driver 10V UVLO PWM input
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | SI824x |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | High-Side Low-Side |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 2.5 mA |
| Output Current: | 3.6 mA |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.017932 oz |
HOT
TPA3111D1PWPR
Brand:Texas Instruments

AD1955ARSZ
Brand:Analog Devices

PCM1862DBTR
Brand:Texas Instruments

TDA7575B
Brand:STMicroelectronics

TLV320ADC6140IRTWT
Brand:Texas Instruments

PAM8302AASCR
Brand:Diodes Incorporated

PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

MAX98388EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

OPA1637DGKR
Brand:Texas Instruments

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






