Manufacturer No:OPA1655DBVR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| Series: | OPA1655 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Ultra Low Noise Low Distortion FET Input |
| Package / Case: | SOT-23 |
| THD plus Noise: | - 131 dB |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| en - Input Voltage Noise Density: | 11.8 nV/sqrt Hz |
| Gain: | 53 MHz |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | 53 MHz |
| Ib - Input Bias Current: | 10 pA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| SR - Slew Rate: | 24 V/us |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Vos - Input Offset Voltage: | 1 mV |
HOTNJW1195AV-TE1
Brand:Nisshinbo

ES9027SPRO
Brand:ESS Technology

PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

ES9039SPRO
Brand:ESS Technology

TPA3255TDDVRQ1
Brand:Texas Instruments

SSM3582ACPZ
Brand:Analog Devices

ADAU1467WBCPZ300
Brand:Analog Devices

TAS5825MRHBR
Brand:Texas Instruments

TAS6424EQDKQRQ1
Brand:Texas Instruments

MA2304DNSXUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






