Manufacturer No:MEA-5G-ISM-MIMO-GNSS
Manufacturer:Maxtena
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Maxtena |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Modules |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Gain: | 3.8 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2.5:1 |
| Power Rating: | 35 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 4 Band |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| IP Rating: | IP67 |
| Cable Type: | LL195 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Maxtena |
| Cable Length: | 300 cm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
| Part # Aliases: | 100-00240-01 |
HOTTG.31.8113
Brand:Taoglas

TG.66.0723
Brand:Taoglas

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas

FXC.35.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

TG.55.8723
Brand:Taoglas

219264-0001
Brand:Molex

FXC.46.A.dg
Brand:Taoglas

ANT-5GWWS6-SMA
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

W3154
Brand:Pulse Electronics

TGX.04.A.001
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






