Manufacturer No:PCS.50.A
Manufacturer:Taoglas
Type:
Description:Antennas active Cellular and GNSS antenna designed specifically for IoT devices
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | Wideband |
| Minimum Frequency: | 698 MHz |
| Maximum Frequency: | 2.69 GHz |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | Cellular |
| Protocol - GPS GLONASS: | GNSS |
| Mechanical Style: | Chip |
| Gain: | 3.2 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 3:1 |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Center Frequency: | 772 MHz 773 MHz 840 MHz 920 MHz 1.5845 GHz 2.2 GHz |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Taoglas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

A10340H
Brand:Antenova

FXR.3030.A.dg
Brand:Taoglas

PCS.50.A
Brand:Taoglas

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas

MEA-5GGG-SMA-SM
Brand:Maxtena

FXR.4040.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas
FTRA6971M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-450-HSW-TNC
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






