Manufacturer No:MAX274BEWI+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 4th- and 8th-Order Continuous-Time Active Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX274B |
| Cutoff Frequency: | 150 kHz |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.74 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-28 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 2.35 mm |
| Length: | 18.1 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 7.6 mm |
| Part # Aliases: | MAX274B |
| Unit Weight: | 0.078125 oz |
HOT
MAX268BEWG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1069-1IS8#TRPBF
Brand:Analog Devices

LTC1061ACN#PBF
Brand:Analog Devices

MAX297ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX294EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1068CG#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1064-1CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7490CEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX263BCWI+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX274BEWI+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






