Manufacturer No:MAX7412EUA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 5th Order Lowpass Elliptic Switched-Capacitor Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX7412 |
| Filter Type: | Low Pass |
| Cutoff Frequency: | 15 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 3 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | UMAX-8 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 0.95 mm |
| Length: | 3.05 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Elliptic |
| Width: | 3.05 mm |
| Part # Aliases: | MAX7412 |
| Unit Weight: | 0.009796 oz |
HOT
MAX7408EUA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1069-1IS8#TRPBF
Brand:Analog Devices

MAX7490EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPSF12C3DYYR
Brand:Texas Instruments

MAX7412EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1064CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7427EUA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1068-200CG#PBF
Brand:Analog Devices

UAF42AP
Brand:Texas Instruments

MAX291ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






