Manufacturer No:LTC1067IS#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter R2R Very L N Universal 2x Filt Building
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC1067 |
| Filter Type: | Universal |
| Cutoff Frequency: | 20 kHz |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 11 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | - |
| Height: | 1.75 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 11 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Filters |
| Unit Weight: | 0.005546 oz |
HOT
HMC892ALP5E
Brand:Analog Devices

LTC1569IS8-7#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1565-31CS8#PBF
Brand:Analog Devices

MAX281AEWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7420CUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1164-6CSW#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1064CSW#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1562CG-2#PBF
Brand:Analog Devices

MAX294EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX295EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






