Manufacturer No:LTC1067-50CS#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter R2R Very L N Universal 2x Filt Building
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC1067 |
| Filter Type: | Universal |
| Cutoff Frequency: | 40 kHz |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 11 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | - |
| Height: | 1.75 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 11 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Filters |
| Unit Weight: | 0.005546 oz |
HOT
LTC1562CG-2#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1565-31IS8#PBF
Brand:Analog Devices

TLC14ID
Brand:Texas Instruments

MAX7408EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1569IS8-6#TRPBF
Brand:Analog Devices

MAX293ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1565-31CS8#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7403CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1062CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7405ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






