Manufacturer No:1301470030
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG NEMA L16-20P WATERTITE BLK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 480 V |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 7.478080 oz |
HOT
1301490033
Brand:Molex

1301490037
Brand:Molex

HP-3-MD
Brand:Amphenol Audio

1301490047
Brand:Molex

HPT-3-MDW
Brand:Amphenol Audio

5600639
Brand:Phoenix Contact

1-208979-1
Brand:TE Connectivity

RCAC3I-G-000-0
Brand:REAN

RP34L-5R-3PD(71)
Brand:Hirose Connector

1301440015
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






