Manufacturer No:1301410068
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles NEMA L6-30 30A/250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 2.322790 oz |
HOT
213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1301410062
Brand:Molex

NAC3MPXXA
Brand:Neutrik

1301410031
Brand:Molex

NAC3FXXB-W-L
Brand:Neutrik

5600462
Brand:Phoenix Contact

RP34L-5PA-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

ZE05H-2P-2H
Brand:Hirose Connector

1301490048
Brand:Molex

1301550161
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






