Manufacturer No:1301470027
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG NEMA L15-20P WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| NEMA Rating: | L15-20 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 9.679986 oz |
HOT
1301490048
Brand:Molex

208979-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1301490054
Brand:Molex

1-208979-1
Brand:TE Connectivity

HPT-3-FJ
Brand:Amphenol Audio

RP34L-5R-3PD(71)
Brand:Hirose Connector

NAC3MX-W-TOP-L-D
Brand:Neutrik

HPT-3-MJ
Brand:Amphenol Audio

Q-910
Brand:Qualtek

1301550160
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






