Manufacturer No:3-122-074
Manufacturer:Schurter
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles 4783 Connector Rewireable 10A C13
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Angle: | Straight |
| Mounting Style: | Cable |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Brand: | Schurter |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Termination Style: | Solder |
| Unit Weight: | 1.284678 oz |
HOT
1301490048
Brand:Molex

1301470055
Brand:Molex

1301490047
Brand:Molex

5600639
Brand:Phoenix Contact

1301550082
Brand:Molex

HPT-3-FJ
Brand:Amphenol Audio
ADP-208 BA
Brand:Delta Electronics

1419639
Brand:Phoenix Contact

HP-3-MD
Brand:Amphenol Audio

1301460061
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






