Manufacturer No:PX0695/30/63
Manufacturer:Bulgin
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules SNAP-FIT 3MM PANEL 6.3MM TAB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Outlets |
| Switch Function: | Not Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | No |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Connector Type: | IEC-320 C-13 |
| Filter Type: | - |
| Brand: | Bulgin |
| Panel Thickness: | 3 mm |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Unit Weight: | 0.690329 oz |
HOT
082.00601.00
Brand:Astrodyne TDI

1EGG1-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

PS0S0DH60
Brand:TE Connectivity / Corcom

PF0033/10/63
Brand:Bulgin

10SB3
Brand:Delta Electronics

PS0S0SSXB
Brand:TE Connectivity / P&B

12HPEND1
Brand:TE Connectivity / Corcom

12HPEGS1
Brand:TE Connectivity / Corcom

10HPEGD1-NG
Brand:TE Connectivity / Corcom

PX0714/4/15/28
Brand:Bulgin
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






