Manufacturer No:312019-01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 910" 14/3 SJT 15A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 3 m |
| Current Rating: | 15 A |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 1.020 lbs |
HOTHFE/C19-U-O
Brand:TDK-Lambda

AC-C13 CN
Brand:CUI Devices

AC-C13 NA
Brand:CUI Devices

AC-C13 UK
Brand:CUI Devices

1300000138
Brand:Molex

1300830265
Brand:Molex

312126-01
Brand:Qualtek

VL-0124-02-150K
Brand:Volex
YP11_YC13
Brand:MEAN WELL

PC-BCK006F
Brand:Bel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






