Manufacturer No:350049-LD01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 18AWG 6 BLK SVT 3CD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C5 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Power Rating: | 1.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 9 oz |
HOTP29844-M10
Brand:Amphenol SINE Systems
HFE/C19-U-O
Brand:TDK-Lambda

17521 10 B1
Brand:Volex

PC-ABK006F
Brand:Bel

IL13P-D-UK1-H05-3100-200
Brand:Schaffner

3-133-809
Brand:Schurter
AC06C05JP
Brand:Intel

AC-C13 NA
Brand:CUI Devices
1300830200
Brand:Molex

1300000073
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






