Manufacturer No:S40FC004C1B1I00000
Manufacturer:SkyHigh Memory
Type:eMMC
Description:eMMC 4GB e.MMC5.1 BGA 13 x 11.5 x 0.8 mm STDF/W with tray packing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SkyHigh Memory |
| Product Category: | eMMC |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | VFBGA-153 |
| Memory Size: | 4 GB |
| Configuration: | MLC |
| Sequential Read: | 200 MB/s |
| Sequential Write: | 10 MB/s |
| Interface Type: | eMMC 5.1 |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Application: | Embedded |
| Brand: | SkyHigh Memory |
| Dimensions: | 13 mm x 11.5 mm x 0.8 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | eMMC Flash Drive |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 171 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Sustained Read: | 200 MB/s |
| Sustained Write: | 10 MB/s |
HOT
SDINBDG4-8G-T
Brand:SanDisk

SFEM256GB1ED1TO-I-8H-111-STD
Brand:Swissbit

MTFC8GAMALGT-AAT
Brand:Micron
THGBMJG6C1LBAU7
Brand:Kioxia America

SDINBDG4-16G-XI1
Brand:SanDisk

MTFC32GAZAQHD-AIT
Brand:Micron

SFEM020GB2ED1TO-I-6F-11P-STD
Brand:Swissbit

SDINBDG4-8G-ZAT
Brand:SanDisk

KTM8GL1ASI01
Brand:SMARTsemi
SDINBDA6-32G-XA1
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






