Manufacturer No:SFEM064GB1ED1TO-I-6F-311-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:eMMC
Description:eMMC Industrial Embedded MMC EM-30 100-ball ATS1 64 GB 3D TLC Flash -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | eMMC |
| Series: | EM-30 |
| Package / Case: | BGA-100 |
| Memory Size: | 64 GB |
| Configuration: | TLC |
| Sequential Read: | 300 MB/s |
| Sequential Write: | 230 MB/s |
| Interface Type: | eMMC 5.1 |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Swissbit |
| Dimensions: | 18 mm x 14 mm x 1.4 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 407249 |
HOT
MTFC8GAMALNA-AIT
Brand:Micron

IS21TF64G-JCLI
Brand:ISSI
THGBMJG8C4LBAU8
Brand:Kioxia America

SDINBDG4-8G-T
Brand:SanDisk

SDINBDA6-64G-XI1
Brand:SanDisk

SDINADF4-64G-H
Brand:SanDisk

S40FC004C1B1C00000
Brand:SkyHigh Memory

EMMC04G-M657-K03U
Brand:Kingston
SDINBDV4-64G
Brand:SanDisk

SFEM032GB1ED1TO-I-5E-311-STD
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






